Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Jaka Lopatič

Ponedeljek,
15. 12. 2014,
9.52

Osveženo pred

9 let, 1 mesec

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 15. 12. 2014, 9.52

9 let, 1 mesec

Luka Dončić spet blestel med člani, Real na vrhu

Jaka Lopatič

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Drugo moštvo Real Madrida še naprej odlično igra v četrti španski ligi. Po devetih krogih se lahko pohvali z osmimi zmagami, glavni junak dvoboja pa je bil spet 15-letni Slovenec Luka Dončić.

Real Madrid je gostoval pri ekipi Real Club Nautico de Tenerife in zmagal s 77:72. Ključna je bila zadnja četrtina, ki so jo Madridčani dobili s 30:10.

Največ zaslug za osmo zmago Reala v ligi EBA (četrta liga), s katero se je le utrdil na vrhu lestvice, je imel vsega 15-letni Luka Dončić. Slovenski košarkar je v 32 minutah dosegel 26 točk, zbral še devet skokov in tri podaje ter bil s statističnim indeksom 26 daleč najboljši posameznik dvoboja.

Luka, ki je tekmo tudi začel v prvi peterki, v povprečju daje 15,3 točke, 6,3 skoka in 3,3 podaje na tekmo v četrti španski ligi, kar ga uvršča med najboljše posameznike tega tekmovanja, pa čeprav je od nekaterih mlajši tudi za skoraj 20 let.

Ne spreglejte