24. 1. 2009,
21.25

Sobota, 24. 1. 2009, 21.25

Helios brez zmage iz Zagreba

Košarkarji Heliosa so v 19. krogu lige NLB izgubili z Zagrebom z 71:78 (18:28, 40:45, 49:60).

Še ena odlična predstava Američana Nicholasa Jacobsona ni pomagala Heliosu k ponovitvi odmevnega rezultata iz prejšnjega kroga. V sredo so namreč Domžalčani ob 33 točkah Jacobsona premagali Zadar, tokrat pa so morali na gostovanju v Zagrebu priznati premoč istoimenski ekipi, pa čeprav je Jacobson skoraj ponovil svoj strelski dosežek.

Belopolti Američan je v prvem polčasu dosegel kar 21 točk, od tega vse z meti za tri točke, žal pa je v nadaljevanju ostal edini razpoloženi košarkar Heliosa. Zagreb je na drugi strani imel strelsko navdahnjene kar tri igralce, ki so poskrbeli, da se je derbi z dna razpredelnice iztekel po njihovih željah. Z delnim izidom 13:0 je Zagreb sredi tretje četrtine prišel do 14 točk naskoka (58:44), vendar srečanje še zdaleč ni bilo odločeno. Helios se je še pravočasno vrnil v igro (60:59), toda tako hitro kot je znižal zaostanek, se je znova oddaljil od zmage. Najboljši posameznik v domači vrsti Krunoslav Simon je z dvema trojkama gostitelje popeljal v vodstvo s 67:61, ki jim je ob preudarni igri zadostovalo za četrti par točk.

Helios bo v naslednjem krogu (31. januarja) gostil podgoriško Budućnost.