Sreda, 8. 2. 2012, 17.25
9 let, 3 mesece
Dragić podaril Phoenixu dve enajstici

Rakete so našle zmagovalni ritem. V zadnjih petih srečanjih so štirikrat zmagale, na gostovanju pri Phoenixu pa so se izkazali predvsem igralci z rezervne klopi. Prispevali so kar 57 točk, njihovi stanovski kolegi pri Phoenixu pa le 13. Med bolj razpoloženimi košarkarji, ki so povzročali preglavice gostiteljem, je bil tudi slovenski legionar Goran Dragić. V statistiko se je dvakrat vpisal z dvomestno številko. Kot strelec (11 točk) in podajalec (11 podaj). Z 11 podajami je izenačil najboljši dosežek v tej sezoni.
Srečanje med slovitima tekmecema, Boston Celtics in Los Angeles Lakers (skupaj sta osvojila 33 od 65 naslovov prvaka), je bil odločen šele po podaljšku. Junak srečanja je postal Španec Pau Gasol, ki se je izkazal s 25 točkami in 14 skoki, v izdihljajih podaljška pa je še blokiral Raya Allena in mu onemogočil, da bi gostiteljem prinesel zmago. Jezerniki so prekinili niz dveh porazov tudi z obilno pomočjo Kobeja Bryanta (27 točk) in Andrewa Bynuma (16 točk in 17 skokov), Boston pa je moral prvič po petih zaporednih zmagah priznati premoč. To je bil šele njegov drugi poraz v zadnjih enajstih srečanjih. Na cedilu jih je pustil mest iz igre. Tako Kevin Garnett (12 točk in 12 skokov) kot Paul Pierce sta se izkazala z zelo slabim odstotkom. Prvi je od 23 metov iz igre zadel le šest, drugi pa od 18 le sedem.
Veliko presenečenje je pripravila ekipa Sacramento Kings. Eno najslabših moštev lige je s 106:101 ugnalo ekipo Oklahoma City Thunder in slednja je nazadovala na drugo mesto v ligi NBA. Prvi na lestvici je sedaj Chicago. Za zadnjeuvrščeno moštvo pacifiške skupine, ki je doseglo vseh zadnjih devet točk iz prostih metov, sta bila najuspešnejša Tyreke Evans (22 točk) in DeMarcus Cousins (19 točk in devet podaj). Oklahoma, ki ostaja na čelu zahodnega dela, je imela sicer najboljšega strelca dvoboja, Russell Westbrook je nanizal 33 točk, toda v zadnji četrtini je imela kar šest izgubljenih žog in je iz rok izpustila prednost osmih točk.
V Denverju je Stephen Curry za goste iz Golden State zadel 36 točk, ekipa Nuggets pa je za peti zaporedni poraz, kar je najdaljši črni niz v zadnjih petih letih, izgubila s Warriors s 101:109. Arron Afflalo je bil prvi strelec domačih (26 točk).