22. 11. 2008,
21.42

Sobota, 22. 11. 2008, 21.42

Dostojen poraz Domžalčanov

Košarkarji Heliosa so v 9. krogu lige NLB izgubili s Crveno zvezdo z 58:69 (15:17, 30:29, 39:45).

Domžalčani so znova drago prodali svojo kožo. Proti vodilni ekipi lige, ki je v prejšnjem krogu v beograjskem derbiju premagala večnega rivala Partizana, so odigrali hrabro partijo in iztržili dostojen poraz. Podatek, da je Crvena zvezda edino dvoštevilčno prednost na semaforju dosegla prav v zadnjih trenutkih srečanja po trojki Bakića, zgovorno govori, da je bila tekma izenačena in zanimiva.

V prvem polčasu je bil Helios celo boljši tekmec na parketu dvorane Pionir. Sredi druge četrtine si je priigral sedem točk naskoka (28:21) in prednost ohranil vse do odhoda na odmor. V nadaljevanju pa so gostitelji vendarle nekoliko spremenili odnos do igre, pritisnili v obrambi in gostom kar za nekaj časa zaprli vse dohode do koša. Crvena zvezda je hitro povedla z 38:31, vodstva pa nato ni več izpustila iz rok. Helios je moral zadnje upanje na uspeh pokopati sredi zadnje četrtine, ko so domači od izida 49:46 prešli na 56:48.

Domžalčani bodo naslednjo tekmo v ligi NLB igrali prihodnjo nedeljo, in sicer točno opoldne bo gost v dvorani Komunalnega centra ranjena in dotolčena Union Olimpija.