4. 3. 2008,
7.43

Torek, 4. 3. 2008, 7.43

Doma zmagal le Utah

V košarkarski ligi NBA so bile v noči na torek tri tekme. Utah je zmagal pred domačimi navijači, New Orleans in Philadelphia pa sta do točk prišla v gosteh.

Utah Jazz, vodilna ekipa severozahodne skupine severnoameriške košarkarske lige NBA, je premagala Dallas Mavericks 116:110, ekipa New Orleans Hornets, ki je na zahodnem delu pred Utahom, pa je v gosteh premagala New York Knicks s 100:88. Tudi moštvo Los Angeles Clippers je klonilo doma s Philadelphio 76ers z 80:106.

V olimpijskem mestu iz leta 2002, Salt Lake Cityju, so gostitelji v zadnji četrtini z delnim izidom 16:0 prišli do šestnajste zaporedne zmage na domačem parketu na tekmi preobratov. Utah, ki je v zadnjem delu zadel vseh 18 prostih metov, je že v prvi četrtini povedel za 21 točk, nato pa je Nemec Dirk Nowitzki (23 točk, sedem skokov) že v peti minuti napravil grob prekršek nad Rusom Andrejem Kirilenkom (štiri točke, skok), ki zaradi poškodbe kolka ni mogel več igrati. V ključnih trenutkih tekme je zelo dobro igral Deron Williams (20 podaj, 17 točk), Turek Mehmet je dodal 20 točk in 12 skokov, Carlos Boozer pa 28 točk in dve ukradeni žogi Nowitzkemu v zadnjih minutah.

Chris Paul (27 točk, osem podaj, pet skokov, tri ukradene žoge) je v New Yorku zadel tri odločilne mete v zaključku tekme, Tyson Chandler pa je prispeval 15 točk in 18 skokov za Hornetse, ki so prizadejali sedmi zaporedni poraz Knicksom, za katere je Jamal Crawford zadel 20 točk. V Los Angelesu je pet igralcev gostov doseglo dvoštevilčno število košev, največ Andre Iguodala (18). Philadelphia je z deseto zmago na zadnjih 13 tekmah uspešno nadaljevala boj za preboj v končnico, kar bi ji uspelo prvič po treh letih.

Izidi

New York Knicks : New Orleans Hornets 88:100 Crawford 20, Curry 19; Paul 27, West 19

Utah Jazz : Dallas Mavericks 116:110 Boozer 28, Okur 20 in 12 skokov; Howard 25, Nowitzki 23

Los Angeles Clippers : Philadelphia 76ers 80:106 Thornton 20, Maggette 16; Iguodala 18, Williams 16