12.51

Erazem Lorbek

Četrtek, 11. 4. 2013, 12.51

CSKA, Olympiacos in Real Madrid le še korak do polfinala

Na vseh treh petkovih obračunih so se zmag veselile domače ekipe. CSKA, Olympiacos in Real Madrid tako vodijo z 2:0 v zmagah. V četrtek je Panathinaikos ugnal Barcelono in izenačil na 1:1.

Erazem Lorbek se na prvi tekmi ni vpisal med strelce, a se je veselil tesne zmage po podaljšku proti Panathinaikosu. Na drugem obračunu mu je šlo bolje, v statistiko je vpisal sedem točk, skok in dve podaji, a na koncu ostal praznih rok. Grki so namreč na koncu slavili za točko. Junak tekme je bil Dimitris Diamantidis, ki je ob koncu zadel trojko za zmago s 66:65.

Od slovenskih košarkarjev se je zmage na prvi tekmi veselil tudi Mirza Begić z Real Madridom, ki pa je bil uspešen tudi na drugi tekmi in proti Maccabiju potrebuje le še zmago za napredovanje. Saša Vujačić z Efes proti Olympiacosu zaostaja z 0:2 v zmagah.

Caja Laboral je v Moskvi po prvi četrtini vodila, nato pa je CSKA vzel stvari v svoje roke in iz minute v minuto višal prednost. Moskovčani sedaj vodijo z 2:0 v zmagah.