Srbija Hrvaška

Nedelja, 10. 8. 2014, 8.32

Bogdan Bogdanović s trojko Srbom prinesel skalp Hrvatov (video)

Rabuza

Na sobotnih pripravljalnih tekmah je bil v ospredju obračun med Srbijo in Hrvaško. S trojko Bogdana Bogdanovića nekaj sekund do konca podaljška so slavili Srbi. Francozi so premagali Grke.

Hrvaški košarkarji so še drugič v dveh dneh izgubili. V sosedskem derbiju so jih po podaljšku, s trojko novega člana Fenerbahčeja Bogdana Bogdanovića pet sekund pred koncem podaljška premagali Srbi. Hrvati so prek Bojana Bogdanovića (prav prej omenjeni Bogdan je prišel k turškemu velikanu kot menjava za Hrvata, ki se seli v Brooklyn) imeli met za zmago, vendar žoga ni šla skozi obroč. Kockasti so znova imeli velike vzpone in padce v igri, podobno kot dan prej proti Francozom, tri minute pred koncem pa so imeli osem točk naskoka, ki pa ga niso zadržali.

V evropski klasiki so bili Francozi boljši od Grkov z 81:73. Pred zadnjimi desetimi minutami so imeli galski petelini že 16 točk naskoka, Grkom pa je uspelo poraz nekoliko umiliti. Pri aktualnih prvakih, pri katerih tokrat v reprezentanci ni prvega zvezdnika Tonyja Parkerja, je blestel Thomas Hutertel s 15 točkami, na drugi strani pa je pri 18 točkah končal novi član Houstona Kostas Papanikolaou.

Slovenska ovira v skupinskem delu svetovnega prvenstva v Španiji, Avstralci, so dobro pripravljenst pokazali proti Ukrajini, ki so jo odpravili s 75:60, že ob polčasu pa so imeli veliko prednost. Prvi strelec je bil peti izbor na letošnjem naboru lige NBA Dante Exum s 15 točkami, nekdanji zmajček Aron Baynes pa je ob največji minutaži pri Kengurujih (igral je 23 minut) osmim točkam dodal sedem skokov in dve podaji.