Nedelja, 28. 3. 2010, 21.11
9 let, 2 meseca
Podgornik še kar v rumeni majici vodilnega

Potem, ko je Podgornik z zmago v 1. etapi oblekel majico vodilnega, je v 3. etapi slavil Aldo Ino Ilešič, ki nastopa za ameriško ekipo Team Type 1. Na sobotni drugi etapi so kolesarji hrvaške ekipe Loborika, za katero nastopa Podgornik, uspeli ubraniti vse napade tekmecev. Poleg tega so slavili še etapno zmago, ki jo je dosegel Radoslav Rogina.
V nedeljski 130 kilometrov dolgi etapi so bili večji del le-te v begu trije kolesarji. Glavnina jih je ulovila 10 kilometrov do cilja. V Šprintu je slavil petindvajsetletni Ilešič, ki je že v 1. etapi zasedel 5. mesto. ''Zelo sem vesel te zmage, saj sem dobro pripravljen. Ekipa je odlično opravila svoje delo, čeprav smo samo štirje na tej dirki. Zelo optimističen sem tudi za naslednje etape,'' je za Sportal povedal Ilešič.
Podgornik je osvojil 5. mesto v nedeljski etapi in zadržal rumeno majico. ''V včerajšnji in današnji etapi nisem pretirano trpel. Hranil sem moči saj bom ponovno poskušal z napadom v ponedeljek ali v torek. Na dirki ni odbitnih sekund in bo zelo pomembno dobiti še kakšno sekundo za končni uspeh,'' je za Sportal povedal Podgornik.