9.26

8 let, 3 mesece

Nedelja, 24. 2. 2008, 9.26

Leipheimer zadržal vodstvo na dirki po Kaliforniji

Lanski zmagovalec kolesarske dirke po Kaliforniji Američan Levi Leipheimer (Astana) je tudi po 175 km dolgi šesti etapi zadržal prednost v skupni razvrstitvi.

V ciljnem sprintu je bil sicer najboljši Britanec Mark Cavendish (High Road), a ker je dobil kazenski pribitek 20 sekund, je etapno zmago slavil Brazilec Luciano Pagliarini (Saunier Duval). Dobro je kolesaril tudi moštveni kolega Leipheimerja pri Astani Slovenec Jani Brajkovič, ki je ciljno črto v Santa Clariti prečkal v času zmagovalca kot 44. in pomagal branilcu naslova, da zadrži prednost 49 sekund pred zasledovalci.

V skupni razvrstitvi Leipheimerju sledita Britanec David Millar (Slipstream-Chipotle; +0:49) na drugem in Američan Christian Vandevelde (Slipstream-Chipotle; +1:08) na tretjem mestu, Brajkovič (Astana; +9:58) je 23. Dirka se bo v noči na ponedeljek po srednjeevropskem času končala s 150-kilometrsko sedmo etapo od Santa Clarite do Pasadene.