Umag Trophy 2020

Kump drugi v Umagu

Marko Kump | Marko Kump se je izkazal na dirki Umag Trophy. | Foto Vid Ponikvar

Marko Kump se je izkazal na dirki Umag Trophy.

Marko Kump, slovenski kolesar Adrie Mobila, se je izkazal na tradicionalni dirki Umag Trophy. Po 154 kilometrih oziroma osmih krogih je v sprintu 12 kolesarjev zasedel drugo mesto, premagal ga je le tekmovalec razvojne ekipe Jumbo Visma, Nizozemec Olav Kooij.

Kump je sicer to dirko druge kategorije dobil leta 2015 v svoji najboljši sezoni, zadnji slovenski zmagovalec pa je bil leta 2017 Rok Korošec.

Preostalih slovenskih tekmovalcev - poleg Adrie Mobila na tradicionalnih dirkah v hrvaški Istri nastopata še ekipi Ljubljana Gusto Santic in Kranj - ni bilo v ospredju, drugo najboljšo slovensko uvrstitev je z 21. mestom zabeležil Anže Skok (Ljubljana Gusto Santic).