18.49

Petek, 29. 2. 2008, 18.49

Bole in Božič v deseterici

Na prvi letošnji lestvici Europe Toura, ki jo objavlja Mednarodna kolesarska zveza sta v deseterici kar dva Slovenca: Grega Bole in Borut Božič.

Na 1. mestu lestvice Europe Toura je Italijan Daniele Pietropolli, ki nastopa za ekipo LPR Brakes. Grega Bole, kolesar Adria Mobila, je na 8., medtem ko je Borut Božič (Cycle Collstrop) na 10. mestu. Bole si je visoko uvrstitev priboril na dirki Giro della Provincia di Grosseto, kjer je bil drugi v 1. etapi ter dirko končal na visokem 2. mestu. Borut Božič pa je točke osvojil z etapnimi uspehi na dirki Etoile de Besseges ter dirki Po Andaluziji.

Sicer se je letošnja sezona šele dobro pričela. Vsekakor je odličen nastop Boleta pripomogel k temu, da bo ekipa Adria Mobil v prihodnjih mesecih lahko nastopila na kvalitetnih italijanskih dirkah. Točke v letošnji sezoni so osvojili tudi kolesarji Perutnine, ki so odlično nastopali na dirki Po Kubi. Vendar te točke beležijo v America Touru, kar nič ne pripomore k nabiranju točk Slovenije za nastop na svetovnem prvenstvu konec septembra v Vareseju. Za Slovenijo so pomembne le točke Europe Toura.

Sicer bo pa bo prva prava preizkušnja v letošnji sezoni za slovenske klube na sporedu v nedeljo, ko se bodo kolesarji potegovali za morebitno prvo slovensko zmago na 32. izvedbi dirke Trofeo ZSŠDI (1.2) v Lonjerju. V vsej zgodovini dirke doslej še ni uspel zmagati Slovenec, pa čeprav se lahko marsikdo pohvali z 2., 3., 4. ali 5. mestom ter ostalimi uvrstitvami med najboljšo deseterico. Ali bodo Slovenci vknjižili že 8. zmago v letošnji sezoni, bo znano čez dobra dva dneva.