7 let, 12 mesecev

Andi Bajc

Nedelja, 6. 9. 2015, 16.47

Bajc z zmago v Schwazu osvojil avstrijski pokal

Andi Bajc, slovenski kolesar avstrijske ekipe Amplatz, je na najboljši možni način, končal sezono avstrijskega pokala.

Na zadnji dirki v Schwazu je kronal odlične rezultate na prejšnjih dirkah in osvojil še tisto, kar mu je manjkalo, zmago, svojo prvo v pokalu. Z njo je postal tudi skupni zmagovalec pokala.

Za 26-letnega nekdanjega kolesarja ljubljanske ekipe Radenska As je bila to tretja letošnja zmaga, pred tem je dobil etapo na dirki Po Madžarski in dirko Beograd - Banja Luka.

V pokalu je zbral 1340 točk, njegov prvi zasledovalec Stephan Rabitsch, ki ga je tudi premagal v sprintu zadnje dirke, jih ima 1082, tretje mesto pa je na koncu zasedel Madžar Peter Kusztor, sicer zmagovalec letošnje VN Kranja.

Poleg posamične se je Bajc veselil tudi ekipne zmage, za katero imata poleg njega zasluge tudi moštvena kolega Dejan Bajt in Jan Tratnik.