12.56

HDD Jesenice HDD Olimpija Podmežakla

Torek, 2. 9. 2014, 12.56

Zmaji v večnem derbiju ugnali železarje, a šele v podaljšku

Jeseniški hokejski hram je spet zaživel v rdeči in zeleni barvi. Hokejisti HDD Jesenice so se na domačem ledu pomerili z večnimi tekmeci iz Ljubljane in izgubili s 4:5.

Novoustanovljeni gorenjski članski klub HDD Jesenice, ki bo v novi sezoni nastopal v ligi INL, je na derbi pozval še vedno edini profesionalni hokejski klub HDD Olimpija. Ljubljančani so na sedmi pripravljalni tekmi pred začetkom lige EBEL vknjižili še peto zmago, a tokrat dobro razpoloženi Jeseničani so klonili šele v podaljšku.

Tekmo v Podmežakli so bolje začeli gostje iz Ljubljane, ki so v 5. minuti povedli z golom Hunterja Bishopa in to v času, ko so imeli na ledu igralca manj. Na izenačenje navijači Jesenic niso čakali dolgo, še v isti minuti je mrežo gola Olimpije zatresel Sašo Rajsar, v drugi minuti druge tretjine pa so domači z zadetkom Petra Bizalja, ob igralcu manj na ledu, povedli. Za novo izenačenje je poskrbel Gregor Koblar, na drugi odmor sta moštvi odšli poravnani.

V zadnji tretjini sta se mreži na obeh straneh zatresli po dvakrat, za novo vodstvo Jesenic je poskrbel Urban Sodja, za novo izenačenje Žiga Pešut, nato je v Marvin Degon popeljal Olimpijo še do drugega vodstva na tekmi, a slabi dve minuti pred koncem trednega dela je z drugim golom podaljšek pristreljal Rajsar. Podaljšek je trajal manj kot minuto, zmagovalca je odločil Igor Cvetek.