24. 12. 2007,
8.05

Ponedeljek, 24. 12. 2007, 8.05

Zadetek je bil dovolj za zmago

V severnoameriški profesionalni hokejski ligi so v noči na ponedeljek odigrali osem srečanj, kjer so imele domače ekipe polovičen uspeh pri zmagah.

Drugouvrščena ekipa lige s 50 točkami Ottawa (s 55 točkami je prvi Detroit) je v gosteh s 3:1 premagala New York Rangers. Chris Kelly je goste popeljal v vodstvo, Martin Gerber pa se je po dnevu počitka na led vrnil v najboljši možni luči. Gerber je ob zadnjem porazu Senatorjev s 3:4 po podaljšku proti Chicagu počival, tokrat pa je ubranil 34 strelov ter led še četrtič v zadnjih petih tekmah zapustil kot zmagovalec.

Calgary je moral z 0:1 po podaljšku priznati premoč New Jerseyju, Martin Brodeur pa je ob tem ubranil 30 strelov. Letos je odlični vratar New Jerseyja zbral že tri tekme brez prejetega zadetka, skupno pa jih ima 95. Prvi na seznamu najboljših vratarjev je Terry Sawchuk, ki zadetka ni prejel na 103 tekmah. Edini gol na tekmi je prispeval Patrik Eliaš, ki je vratarja Calgaryja Miikko Kiprusoffa premagal že po 25 sekundah podaljška. Kiprusoff je tekmo sicer končal z 21 ubranjenimi streli.

Tudi tekma med Atlanto in St. Louisom se je končala po dodatnih minutah, kjer so več hokejskega znanja prikazali v vrsti gostujočih hokejistov Atlante. Marian Hossa je dobro izkoristil napako obrambe gostiteljev in zadel v 19. sekundi podaljška. Po zaslugi Barreta Jackmana je v drugi tretjini sicer povedel St. Louis, a je Ilija Kovalčuk kmalu zatem s svojim 29. golom za Atlanto izenačil. Keith Tkachuk je domačim v zadnji tretjini znova prinesel nasmeh na obraz, a so gostje preko Marka Recchija spet izenačili.

Liga NHL, 23. december:

Pittsburgh Penguins : Boston Bruins 4:2 Roberts 2, Laraque, Malkin; Axelsson, Nokelainen

Columbus Blue Jackets : Nashville Predators 1:3 Fritsche; Dumont, Legwand, Ortmeyer

St. Louis Blues : Atlanta Trashers 2:3* Tkachuk, Jackman; Hossa, Recchi, Kovalčuk

Chicago Blackhawks : Edmonton Oilers 3:2 Sharp, Seabrook; Gilbert, Penner

New York Rangers : Ottawa Senators 1:3 Gomez; Fisher, Spezza, Kelly

Calgary Flames : New Jersey Devils 0:1* Elias

Dallas Stars : Montreal Canadiens 4:1 Barnes, Morrow, Ribeiro, Miettinen; Markov

Colorado Avalanche : Vancouver Canucks 3:1 Brunette, Svatos, McCormick; Pyatt