7 let, 11 mesecev

Thermometer Blue 0

Petek, 1. 1. 2016, 19.55

Vratar Olimpije je poskrbel za zmagovit začetek leta

Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 38. kroga lige Ebel premagali Fehervar z 2:1 (0:0, 1:1, 1:0).

Hokejisti Telemacha Olimpije so v zadnji tekmi leta 2015 pokazali eno najboljših predstav ter skorajda presenetili vodilni Linz. Takrat se ni izšlo, po kazenskih strelih so izgubili, danes pa jih je za uvod v leto 2016 čakal madžarski tekmec.

Kljub dobremu obetu so imeli zmaji veliko težav; predvsem zaradi odsotnosti številnih igralcev, saj imajo dolg seznam poškodovanih. Na njem je tudi prvi vratar Oliver Roy, pa še Anže Ropret, Nik Pem, Roland Kaspitz, Boštjan Groznik in Fabian Scholz.

V uvodni tretjini sta bili ekipi precej izenačeni, domači pa najbolj nevarni, ko so imeli na ledu igralca več, a prednosti niso izkoristili. Njihovi tekmeci pa so prav tako zapretili vratarju Tomažu Trelcu ob "power-playu", enkrat ga je rešil tudi okvir vrat.

V drugi tretjini so nato izenačeno tekmo prvi razbili domači, ko se je v 28. minuti nenadoma za strel od daleč odločil Gregor Koblar in presenetil vratarja Zoltana Hetenyja. Gostje so nato pritisnili z igralcem več, a se je obramba zmajev izkazala. Med 33. in 35. minuto pa so imeli domači kar dve minuti dva igralca več na ledu, toda zadetka kljub nekaj nevarnim strelom ni bilo. Zato pa so v izteku tretjine izenačili gostje, ko je Trelca iz bližine ugnal Daniel Koger.

A za razliko od tekme z Linzem je bil konec tokrat srečen za zmaje. V zadnjem delu so si pripravili nekaj zrelih priložnosti, predvsem Žiga Pešut, Koblar in Nardo Nagtzaam so bili zelo blizu golu. Zadel pa je Jure Sotlar, njegov gol je tudi odločil tekmo, saj so domači zdržali tudi zadnji nalet tekmecev brez vratarja in se razveselili treh točk za srečno novo leto 2016.

V nedeljo bodo zeleno-beli gostovali v Bolzanu.