Thermometer Blue 0

liga NHL Chicago Blackhawks Buffalo Sabres

Ponedeljek, 4. 1. 2016, 22.17

Prvaki s šesto zaporedno zmago nadaljujejo zmagoviti niz

Prvaki iz Chicaga so sinoči slavili šesto zaporedno zmago in napredovali na drugo mesto zahodne konference.

Tekma je bila odločena šele 25 sekund pred koncem, ko je Jonathan Toews dosegel končni izid, ko so gostje iz Buffala zamenjali vratarja s šestim igralcem v polju. Pred tem je v 56. minuti s prvencem v ligi NHL na 2:1 povišal Phillip Danault, ki mu je lepo podal strelec prvega gola na tekmi Niklas Hjalmarsson. V 52. minuti je na 1:1 izenačil Ryan O'Reilly.

Boston je s 4:1 slavil v New Jerseyju, dosegel 3.000 zmago in na sedmem mestu vzhoda prehitel prav današnje tekmece. S 4:1 se je končala tudi tekma iz druge polovice razpredelnice na vzhodu med Carolino in Columbusom, dvakrat pa je za domače zadel Elias Lindholm, v končnici resda na prazen gol.

Na zahodu je Anaheim ugnal St. Louis po kazenskih strelih s 4:3 in St. Louisu preprečil, da se na tretjem mestu po točkah izenači z Los Angelesom. Gostje iz St. Louisa so na tekmi vodili že s 3:1, a je Ryan Kesler z drugim golom na tekmi poskrbel za izenačenje, v četrti seriji kazenskih strelov pa jo je odločil Ryan Getzlaf.

Nebranjeno mrežo Nashvilla, ki ga je v tretji minuti v vodstvo popeljal novinec Ryan Johansen, je dve sekundi pred koncem tekme zadel tudi Jack Skyle in Colorado je doma slavil s 5:3. Ekipi na šestem in sedmem mestu zahoda imata zdaj po 45 točk. Deveta na vzhodu je Tampa, ki se je s 3:2 veselila zmaga v Edmontonu. Preobrat so gostje zmogli v zadnjem delu, saj je Edmonton vse do 44. minute vodil z 2:0.