6. 1. 2008,
10.12

Nedelja, 6. 1. 2008, 10.12

Mladi Kanadčani četrtič svetovni prvaki

Hokejisti Kanade so četrtič zapored osvojili naslov svetovnih prvakov do 20 let. Na svetovnem prvenstvu elitne skupine v čeških Pardubicah so sinoči v finalu premagali Švedsko.

Kanadčani so še vodili že z 2:0 z zadetkoma v prvi tretjini in vodstvo obdržali do zadnje minute, ko so Švedi iz igre potegnili vratarja in izenačili 38 sekund pred koncem. V podaljšku so bili nato Kanadčani boljši, zmago pa jim je z golom v 64. minuti zagotovil Matt Halischuk. Za Kanado je bilo letošnje prvo mesto deseta zaporedna medalja in četrti zaporedni naslov na svetovnih prvenstvih do 20 let, naslednje leto pa bodo imeli priložnost, da niz povečajo na domačem ledu, saj bo SP 2009 v Ottawi.

Rusi so si bronasto kolajno zagotovili že po prvi tretjini, ki so jo dobili s 3:0, vodstvo pa so v 22. minuti tekme še povišali. Američanom je uspelo z dvema zadetkoma poraz do konca tekme le ublažiti. Za najboljšimi štirimi ekipami so prvenstvo končali domačini Čehi, Finci, Slovaki in Kazahstanci. Švica in Danska sta z devetim in desetim mestom nazadovali v divizijo I, od koder sta se v letošnji sezoni med elito povzpeli Latvija in Nemčija. Slovenska reprezentanca do 20 let je decembra nastopila na SP divizije I (skupina B) v Latviji in osvojila tretje mesto.