1. 10. 2008,
10.06

Sreda, 1. 10. 2008, 10.06

Los Angeles Kings izgubili proti Anaheimu

Hokejisti Los Angeles Kings so na pripravljalni tekmi lige NHL v domači dvorani Staples Center po izvajanju kazenskih strelov izgubili proti kalifornijskemu tekmecu, moštvu Anaheim Ducks.

Slovenski zvezdnik Kraljev Anže Kopitar je odigral 23 minut in enkrat streljal na gol.

Strelec odločilnega zadetka za zmago Racmanov je bil Chris Kunitz, ki je prevaral vratarja Jasona LaBarbero in bil edini strelec pri izvajanju kazenskih strelov. Vratar Anaheima Jonas Hiller je ustavil vse tri poskuse na svoja vrata. LaBarbera je za Kralje, ki po rednih delih pripravljalnih tekem ostajajo še neporaženi pod vodstvom novega trenerja Terryja Murrayja, zbral 30 obramb.

Sicer so domači hokejisti po zadetku Matta Moulsona - podal mu je 18-letni branilec Drew Doughty, drugi izbor na naboru - v prvi tretjini povedli, na 1:1 pa je v drugi tretjini izenačil Kent Huskins.

Že pred tekmo so Racmani poslali veterana Seana O'Donnella h Kraljem - v Los Angelesu bo zaslužil po 1,25 milijona dolarjev na sezono - in si ob tem pridobili še pravico do izbora na naboru 2009. "Res je, da je bil O'Donnel eden ključnih članov našega moštva pri osvojitvi Stanleyjevega pokala, vendar pa ta čas potrebujemo nekaj denarja in bojim se, da bo odšel še kakšen od naših hokejistov," je dejal šef moštva iz Anaheima, Brian Burke.