21.55

Black Wings Linz HDD Olimpija liga EBEL

Petek, 20. 12. 2013, 21.55

Linzu še drugi TeddyBearToss proti Olimpiji

Hokejisti Olimpije so v 55. krogu razširjenega avstrijskega prvenstva lige Ebel izgubili v gosteh proti Black Wings Linz z 2:5 (1:0, 1:4, 0:1).

Hokejisti Olimpije so današnje srečanje izgubili v drugi tretjini, ko so gostiteljem dovolili kar štiri gole. Po hitrem vodstvu je ljubljanska ekipa popustila, dovolila izenačenje, nato pa pobudo povsem prepustila domačim igralcem, ki so tako na prvenstveni lestvici.

Še zadnjič v tej sezoni so slovenski prvaki krenili proti Zgornji Avstriji, kjer domuje morda najbolj vroča ekipa lige, ki je kakovost pokazala že v nedeljo v Tivolju z zmago s 5:1. Tokrat so gostitelji kot v Ljubljani v nedeljo pripravili tekmo plišastih igračk za dobrodelne namene in nabito polne tribune so zadetek v ljubljanski mreži želele že v začetku tekme, a so se ušteli, saj so zmaji vsaj prvih 20 minut prikazali odlično igro, morda najboljšo tretjino sezone. Po začetnem vodstvu z 1:0 so Ljubljančani v nadaljevanju zamudili vsaj tri izjemne priložnosti za še višje vodstvo.

V drugem delu so domači najprej z igralcem več v 23. minuti razveselili navijače, ki so tako zmetali plišasti "areznal" na led. Tekma je bila za deset minut prekinjena, saj je bilo treba približno pet tisoč igračk pospraviti z ledene ploskve. Gostje so zatem povedli z igralcem več, ko je po napaki Jerryja Kuhna Andrew Jacob Kozek dosegel gol v prazno mrežo. Gostje so odgovorili z golom Mateja Hočevarja. V 34. minuti so domači tudi z malo sreče prevzeli vodstvo, ki so ga v 37. minuti povečali že na 4:2, v zadnjem delu pa so se do končnega zmagoslavja prebili v 58. minuti prek Briana Leblerja.

V 56. krogu bo Olimpija v nedeljo v Tivoliju gostila Graz 99ers.