Boston Bruins Washington Capitals liga NHL

Četrtek, 4. 10. 2018, 5.49

Liga NHL, 3. oktober

Kakšen začetek sezone, že na uvodni tekmi so padali rekordi #video

T. J. Oshie | Aktualni prvaki Washington Capitals branjenje naslova začenjajo proti Boston Bruins. | Foto Guliver/Getty Images

Aktualni prvaki Washington Capitals branjenje naslova začenjajo proti Boston Bruins.

Konec je tekmovalnega premora, začela se je hokejska norija v najkakovostnejšem klubskem hokejskem tekmovanju, ligi NHL. Naslov prvaka brani Washington Capitals, ki je v lanski sezoni v finalu ugnal novinca Vegas Golden Knights. Capitalsi, ki so pred uvodno tekmo sezone dvignili šampionski prapor, so se na uvodni tekmi poigrali z Boston Bruins.

Washington Capitals so se na uvodni tekmi pokazali v zelo dobri luči, potem ko so Boston premagali z visokih 7:0 in napovedali, da velja tudi v novi sezoni računati na njih.

Prvi zadetek na tekmi je padel že v 24. sekundi, ko je v polno zadel T. J. Oshie. To je bil najhitrejši zadetek na otvoritveni tekmi branilcev naslova. Za Washington pa je to tudi rekord v številu zadetkov na uvodni tekmi sezone.

V prvi tretjini je v polno zadel še Evgeny Kuznetsov. Ta je zatresel mrežo že v drugi minuti. Zelo pestro je bilo v drugi tretjini, ko so ljubitelji hokeja lahko videli kar štiri zadetke. Uspešni so bili Aleks Ovečkin, Nic Dowd, Evgeny Kuznetsov in John Carlson. Končni rezultat v zadnji tretjini pa je postavil Lars Eller.

Washington Capitals Ovečkin
Sportal Kako srečna bo Kopitarjeva 13-ica?

Huda kazen za prvaka

Le nekaj ur pred začetkom sezone so v Washingtonu izvedeli, da bo moral njihov krilni napadalec Tom Wilson (v napadu z Aleksandrom Ovečkinom) zaradi nepravilnega naleta na Oskarja Sundqvista na pripravljalnem srečanju počivati 20 tekem. Ob tem bo moral zaradi ponavljajočih tovrstnih brutalnih izpadov plačati tudi kazen v višini 1,26 milijona ameriških zelencev.

Nalet Toma Wilsona, zaradi katerega bo odsoten 20 tekem:

Tavares zadel ob debiju, Matthews odločil

Tekma med Torontom in Montrealom se je končala po podaljških. Na koncu so slavili hokejisti Toronta, ki na lestvicah za Stanleyjev pokal kotirajo najvišje. Sploh po prihodu izkušenega napadalca Johna Tavaresa, ki se je po osmih sezonah pri New York Islanders preselil v Kanado. 28-letnik je ob debiju zadel, dva zadetka, tudi zmagovitega (za 3:2), pa je prispeval Auston Matthews.

Vancouver Canucks so na domačem ledu premagali Calgary Flames z izidom 5:2, Anaheim Ducks pa so v gosteh z 2:5 premagali San Jose Sharks.

Izjemen zadetek Tomasa Hertla ob igralcu manj:

Kopitar prvič v petek

Anže Kopitar bo z Los Angeles Kings, ki je v zadnjem tekmovalnem obdobju izpadel v prvem krogu končnice (s 4:0 ga je izločil Vegas Golden Knights), sezono odprl v noči na soboto, ko bodo pričakali San Jose Sharks.

Sportal Kopitar po generalki ne paničari, Kralji upajo, da z zvezdnikom ni hujšega
Anže Kopitar
Sportal Anže Kopitar kotira visoko: sovražiš igrati proti njemu in uživaš, če igraš z njim