Boston Bruins New York Rangers Pittsburgh Penguins liga NHL

Ponedeljek, 3. 1. 2022, 6.19

Liga NHL, 2. januar

Neverjetna vrnitev Bryana Rusta

Bryan Rust | Pittsburški pingvini so s 8:5 premagali morske pse iz San Joseja, že po prvi tretjini so vodili s 6:1. | Foto Guliverimage

V hokejski ligi NHL so bile že v opoldanskem in zgodnjem popoldanskem času odigrane tri tekme. NY Rangers so s 4:0 premagali aktualne prvake Tampa Bay Lightning, Boston Bruins so s 5:1 slavili na gostovanju pri rdečih krilih v Detroitu, Pittsburgh Penguins pa so doma z 8:5 ugnali San Jose Sharks.

Pittsburgh Penguins nadaljujejo uspešen niz zmag, potem ko so morali pred tem zaradi koronavirusa preskočiti pet tekem. A to jim očitno ni vzelo zmagovalne miselnosti, saj jim je uspelo zmagati še osmič zapored. Ta večer si bosta zapomnila Evan Rodrigues in Bryan Rust. Oba sta namreč trikrat zadela v polno in bila najbolj zaslužna za zmago Pittsburgha.

Bryan Rust je dosegel celo pet točk, saj je poleg treh golov še dvakrat podal. In to potem, ko je zaradi poškodbe manjkal na kar 11 tekmah. "Vesel sem, da sem se vrnil. Da lahko igram s fanti in početi vse to. Večer, kot je bil ta, je samo še češnja na vrhu torte," je po tekmi povedal Rust, ki je v ligi NHL dosegel svoj peti "hat trick".

Vrhunci tekme med Pittsburgh Penguins in San Jose Sharks.

Ekipa New YorkRangers je v severnoameriški hokejski ligi NHL doma visoko premagala branilce naslova Tampa Bay Lightning, bilo je 4:0. Igralci Washington Capitals so proti New Jersey Devils s 3:4 doma klonili po podaljšku, a z 48 točkami ostajajo na čelu lige. Po točko manj imata Carolina in Tampa, s 46 točkami sledijo hokejisti Floride in Rangers.

Vsa omenjena moštva, tudi 25. na lestvici New Jersey, so iz vzhodnega dela lige, na zahodnem so s 45 točkami skupno šesti v ligi Vegas Golden Knights. Ti so v Las Vegasu s 4:5 klonili po podaljšku v dvoboju z Winnipeg Jets.

Los Angeles Kings slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja so na 18. mestu zahoda in bodo v noči na petek na naslednji tekmi gostili Nashville Predators. Kings so na petem mestu pacifiške skupine s 37 točkami, dve manj ima Winnipeg, peti v centralni skupini. Na prvi tekmi Jets po dveh tednih, pet tekem je bilo odpovedanih zaradi okužb z novim koronavirusom, je odločilni zadetek dosegel Kyle Connor po dveh minutah in 39 sekundah podaljška.