Sobota, 12. 10. 2024, 21.40

8 minut

Liga NHL, 12. oktober

Anže Kopitar tokrat brez točke, LA pa izgubil po podaljšku

Anže Kopitar, LA Kings - Boston Bruins | Kopitarjevi Kralji so izgubili na gostovanju v Bostonu. | Foto Reuters

Kopitarjevi Kralji so izgubili na gostovanju v Bostonu.

Najboljši slovenski hokejist vseh časov Anže Kopitar je s svojimi Los Angeles Kings odigral drugo tekmo v novi sezoni lige NHL. Kralji so gostovali prit Bruins v Bostonu in izgubili po podaljšku z 1:2. Slovenski as, ki je v četrtek sanjsko začel svojo 19. sezono v najmočnejši hokejski ligi na svetu in dosegel tri zadetke za Kralje za zmago s 3:1 proti Buffalo Sabres, tokrat ni vknjižil točke.

Anže Kopitar Los Angeles Kings
Sportal Rapsodija Anžeta Kopitarja v Buffalu

Potem ko sta se moštvi po uvodni tretjini v dvorani TD Garden razšli brez zadetkov, so v drugem delu igre najprej povedli kralji. Po podajah Phillipa Danaulta in Quintona Byfielda je bil uspešen Trevor Moore.

Prednost pa so gosti obdržali le dobrih deset minut, saj je še pred koncem tretjine za domače izenačil Elias Lindholm.

Zadnja tretjina je minila brez golov, v podaljšani igri pa je popoln izkupiček točk gostiteljem, za katere je igral tudi Mark Kastelic, sin nekdanjega slovenskega reprezentanta Eda Kastelica, zagotovil izkušeni David Pastrnak.

Kalifornijska ekipa bo zdaj nadaljevala niz gostovanj na uvodu v sezono, sledijo namreč še tekme proti Ottawi, Torontu, Montrealu, Anaheimu in Vegasu, prva domača tekma v Los Angelesu pa bo na vrsti šele 25. oktobra, ko bodo v goste prišli hokejisti San Joseja.