12.10

8 let, 3 mesece

Thermometer Blue 0

Sreda, 16. 12. 2015, 12.10

Kako je Finec s šovom v 44 sekundah popravil več kot pol stoletja star rekord (video)

Elitna finska Liiga je bila v torek priča najhitrejšemu klasičnemu hat-tricku v zgodovini tekmovanja. Zanj je poskrbel najboljši strelec moštva Pelicans Juha Leimo, in to v zgolj 44 sekundah.

Izkušeni branilec kluba iz Lahtija je šov, s katerim je postavil nov rekord domače lige, pripravil ob koncu druge tretjine, ko je v le 44 sekundah zaostanek z 2:3 preobrnil v vodstvo s 5:2. Dvaintridesetletni Juha Leimo, ki mu kot najboljšemu strelcu svoje ekipe (13 zadetkov na 32 tekmah) pripada čast nositi zlato čelado, je z dosežkom popravil prejšnji rekord Erkkija Suokka, ki je leta 1961 za klasični hat-trick potreboval 50 sekund. Leimo je tri zaporedne zadetke v mrežo kluba JYP pospravil ob občutni številčni prednosti, saj sta kar dva igralca nasprotnega moštva pred tem v isti minuti prejela kazen v obliki 5 + 20 minut. Kljub podvigu finskega branilca je na koncu po podaljšku s 6:5 slavil JYP.