15. 12. 2007,
15.03

Sobota, 15. 12. 2007, 15.03

Francozi ugnali slovenske hokejiste

Pomlajena slovenska hokejska reprezentanca je v drugi tekmi turnirja Eurochallenge v danskem Odenseju izgubila s Francijo z 2:4 (0:2, 2:1, 0:1).

Za Slovenijo sta gola dosegla Andrej Tavželj in Andrej Hebar. Slovenski hokejisti so v uvodni tekmi visoko izgubili z Danci z 1:7 (0:0, 1:2, 0:5), v soboto pa se bodo ob 14. uri pomerili z Norvežani.

Risi so se proti Francozom, ki na danskem turnirju nastopajo v bolj ali manj popolni zasedbi za nastop na svetovnem prvenstvu prihodnje leto v Kanadi, borili veliko bolje kot v uvodnem dvoboju proti gostiteljem. V prvi tretjini so galski petelini nadvladali slovenske igralce in dvakrat premagali vratarja Glaviča, ki je bil izbran za najboljšega igralca tekme. Druga tretjina je bila rezultatsko zmagovalna za Slovenijo, ki je dosegla dva, prejela pa gol. V zadnji tretjini je bila slovenska izbrana vrsta povsem enakovredna francoski, v zadnjih minutah pa je v želji po izenačenju zaigrala s šestim igralcem. Francozi so izkoristili tvegano potezo slovenskih hokejistov in dosegli še četrti gol.

"V primerjavi s prvim obračunom smo prikazali boljšo predstavo. Na koncu se nam sicer ni izšlo, saj smo prejeli še en zadetek, vendar pa je pri tem najpomembneje, da smo odlično igrali v zadnji tretjini. To je bila doslej najboljša tretjina na tem turnirju, kar pomeni, da moramo še bolj delati na tem, da imamo ves čas enak tempo igre. Fantje so tudi hitro dojeli, da se dobro in vztrajno delo hitro obrestuje. V obračunu proti Norvežanom pričakujem, da bomo narekovali in zdržali visok ritem igre," je po porazu s Francijo dejal švedski strokovnjak na slovenski klopi Mats Waltin.