Hokejska Zveza Slovenije državno prvenstvo HDD Jesenice HK Olimpija

Petek, 7. 5. 2021, 22.09

državno prvenstvo, finale, 4. tekma

Olimpija osvojila Podmežaklo, prvak bo znan v ponedeljek

1

HDD SIj Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija | Olimpija je dobila četrto tekmo finala DP na Jesenicah in poskrbela, da se serija seli v Ljubljano. | Foto Grega Valančič/Sportida

Olimpija je dobila četrto tekmo finala DP na Jesenicah in poskrbela, da se serija seli v Ljubljano.

Hokejisti HK SŽ Olimpije so v petek z 2:0 dobili četrto tekmo finala državnega prvenstva v dvorani Podmežakla. Finalna serija med Ljubljančani in HDD Sij Acroni Jesenicami je zdaj izenačena na 2:2 v zmagah, odločitev o prvaku bo tako padla v ponedeljek v Tivoliju. Danes je sicer močno odmevala pritožba Olimpije, v kateri so Ljubljančani zapisali, "da na tekmi v Ljubljani ne bi smel nastopiti Blaž Tomaževič, saj ni imel testa, novejšega od 48 ur". Jeseničani so očitke označili kot napad na celoten klub in dotičnega igralca, dogajanje je pod drobnogled vzela Hokejska zveza Slovenije in nato dobri dve uri pred tekmo tudi zavrnila ugovor Ljubljančanov.

Po odločitvi HZS tako ostaja pri sredini zmagi Jesenic, zato so imeli železarji danes priložnost, da si priigrajo 13. naslov državnih prvakov v samostojni Sloveniji, 36. skupno, a je niso izkoristili.

Poročilo s tekme:

HDD SIj Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija
Sportal Zmaji odločitev o prvaku prestavili na ponedeljek

Olimpija je povedla v šesti minuti tekme, ko je imela na ledu igralca manj. Nik Simšič je na klopi za kaznovane odšteval sekunde do vrnitve na led, ko so Jeseničani pletli mrežo okoli vrat Paava Hölsäja, ko jim je plošček izmaknil Žiga Pance, pobegnil obrambi in hladnokrvno premagal Žana Usa.

Fotogalerija s tekme v Podmežakli (foto: Grega Valančič in Matic Klanšek Velej/Sportida):

1 / 30

V drugi tretjini zadetkov ni bilo, nekaj priložnosti je bilo na obeh straneh, a sta se Hölsä in Us vselej izkazala. Jeseničani so v zadnjih 20 minutah lovili priključek, a si resnejših priložnosti niso ustvarili, v 57. minuti se je Žanu Usu pripetila napaka, ko je prepozno podal izpred svojega gola, plošček je prestregel Aleš Mušič in ga z nekaj sreče pospravil v jeseniška vrata. 2:0 je bil končni izid tekme.

Olimpija, ki je zaradi poškodbe sredi obračuna ostala brez novega igralca, sezono je končal že prej načeti Anže Ropret​​​​​​, je serijo izenačila na 2:2 in izsilila peto tekmo, ki bo v ponedeljek zvečer v Tivoliju. Že pred Ropretom je finalno serijo zaradi poškodbe končal Miha Zajc.

"Vedeli smo, da ni popravnega izpita"

"Vedeli smo, da ni popravnega izpita, da moramo dati vse od sebe, da moramo odigrati zelo disciplinirano. Mislim, da smo odigrali dobro tekmo, bili so padci med samo igro, a na koncu menim, da smo zasluženo zmagali. Utrujenost je prisotna, a ne glede na to, v ponedeljek nas čaka zadnja tekma v sezoni, morali bomo dati zadnje atome moči in odigrati vrhunsko tekmo. Zelo pomembna bo disciplina, tako v srednji tretjini kot v obrambni tretjini, treba se bo boriti, pomagati vratarju, blokirati strele in izkoristiti priložnosti," je po zmagi povedal strelec zmagovitega zadetka Pance.

V ponedeljek prikazati najboljšo tekmo sezone

"Razočaranje je, imeli smo zaključni plošček, veliko priložnost, ki je danes žal nismo izkoristili. Za nazaj ne moremo ničesar popraviti. Najprej se moramo spočiti, v nedeljo se ponovno zbrati, pogledati napake, ki smo jih danes delali, in v Ljubljani pokazati najboljšo tekmo v sezoni. To bo "sedma tekma", šlo bo na nož, tista ekipa, ki bo prva naredila večjo napako, bo na koncu kaznovana in ne bo prvak," pa je po porazu razmišljal Tomaževič.

Državno prvenstvo, finale, 4. tekma

Petek, 7. maj
HDD Sij Acroni Jesenice : HK SŽ Olimpija 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) /2:2/
Pance 6. (SH1), Mušič 57.
Poročilo s tekme.

SH1 – zadetek z igralcem manj

// – razmerje v zmagah, igrajo na tri zmage; peta tekma bo v ponedeljek v Tivoliju

Na vseh tekmah zmage gostov

Prav na vseh finalnih tekmah so slavili gostje. Najprej so Jeseničani v Tivoliju zmagali s 5:2, nato je Olimpija na Gorenjskem vknjižila zmago z 2:1, nato so železarji iz Ljubljane odpeljali zmago s 4:0, zdaj pa Olimpija z 2:0.