8 let, 1 mesec

Ponedeljek, 14. 1. 2008, 8.38

Anaheim zmagal po podaljšku

Moštvo Anaheima je v ligi NHL doma proti San Joseju zmagalo po podaljšku.

Ob tesni zmagi 4:3 je bil junak večera branilec Francois Beauchemin, ki je prispeval odločilni zadetek in to po pičlih 33 sekundah podaljška. S tem dosežkom je Anaheim podaljšal svojo zmagovito serijo v domači dvorani Honda Center na šest zaporednih triumfov, za nameček pa je bil ustavljen nalet San Joseja, ki pred tem ni okusil poraza celih deset tekem. Z 62 točkami druga ekipa lige Ottawa si je pred domačimi gledalci privoščila spodrsljaj in izgubila proti ekipi New York Islanders z 1:3. Marc-Andre Bergeron je v zadnji tretjini dosegel še svoj drugi gol z igralcem več na ledu, med strelce pa se je vpisal še Mike Comrie. Rick DiPietro je ob tem za New York ubranil 31 strelov, Otočani pa so vknjižili že svojo drugo zmago zapored. Tokratna zmaga je bila za goste še posebna poslastica, saj so Ottawo nazadnje premagali marca 2003. Edini zadetek za gostitelje, ki so s tokratnim porazom prekinili niz štirih zaporednih zmag, je v drugi tretjini dosegel Daniel Alfredsson.

V Philadelphii 10 golov

Mike Knuble je na tekmi med Philadelphio in Washingtonom dosegel dva gola, kar se mu je v tej sezoni zgodilo prvič, Letalci pa so nasprotnike premagali s 6:4. S tem so vknjižili že svojo sedmo zmago v zadnjih devetih odigranih tekmah. Že sam začetek je obetal dobro predstavo gostujoče ekipe, saj so hokejisti Philadelphie povedli s kar 4:1. New York je nato zaostanek zmanjšal na 3:4, a je na sceno stopil Mike Richards in dobrih enajst minut pred koncem srečanja vodstvo gostov znova povečal na dva gola. Michael Nylander je slabih sedem minut pred koncem s svojim 200. golom v ligi NHL zaostanek še uspel zmanjšati, a je Kimmo Timonen v zadnji minuti s strelom v prazna vrata prednost gostov spet povišal za dva gola in postavil končni izid tekme.

Liga NHL, 13. januar:

Washington : Philadelphia 4:6 Semin, Green, Ovečkin, Nylander; Knuble 2, Dowd, Umberger, Richards, Timonen

Florida : Colorado 3:4* Bouwmeester, Booth, Jokinen; Brunette 2, Svatos, Hejduk

Minnesota : Phoenix 4:1 Demitra, Sheppard, Belanger, Gaborik; Doan

St. Louis : Vancouver 3:4* Backman, Tkačuk, Boyes; Sedin 2, Naslund, Edler

Ottawa : New York Islanders 1:3 Alfredsson; Bergeron 2, Comrie

Anaheim : San Jose 4:3** Bertuzzi, Perry, Weight, Beauchemin; Roenick, Mitchell, Michalek

Edmonton : Calgary 2:1 Horcoff, Hemsky; Langkow

Nashville : Chicago 2:3* Zidlicky, Legwand; Sharp 2, Lang