21. 2. 2008,
22.19

Četrtek, 21. 2. 2008, 22.19

Že na zaključnem turnirju

Odbojkarice HiT Nove Gorice so v zostali tekmi 12. kroga srednjeevropske lige doma premagale Tevo Gödöllö s 3:0 (18, 18, 21).

Novogoriške odbojkarice so v zaostali tekmi 12. kroga lige gladko s 3:0 odpravile madžarsko Tevo in si z 11. letošnjo zmago že zagotovile najboljše izhodišče v končnici državnega prvenstva, hkrati pa tudi nastop na zaključnem turnirju. Po današnji zmagi se jim nasmiha celo prvo mesto v rednem delu tega tekmovanja.

Začetek uvodnega niza je ponudil izenačen dvoboj. Po vodstvu Hitovk pri prvem tehničnem odmoru z 8:7 in izenačenju na 13. točki so se slovenske državne ter pokalne zmagovalke razigrale. Z uspešnimi servisi so z delnim izidom 7:0 nasprotnicam ušle na neulovljivih 20:3.

V drugem nizu so Madžarke, ki so v Novo Gorico dopotovale brez obolele blokerke Szelesove, držale korak s Hitovkami do prvega tehničnega odmora (8:7), v nadaljevanju pa so pobudo znova prevzele varovanke Tilna Kozamernika, pri katerih sta se v napadu najbolj izkazali Sanja Malagurski ter Monika Potokar. Primorke so ušle na 13:7 ter pozneje 20:13, kar je bilo dovolj za vodstvo z 2:0.

Najtežje delo so imele Novogoričanke v tretjem nizu, ko so nekoliko popustile in nasprotnicam dovolile uspešnejšo organizacijo napada. Gostiteljice so sicer bile vseskozi v rahli prednosti, toda največ za tri točke. Odločitev o zmagovalkah je padla v zaključku. Po zadnjem izenačenju na 21 so namreč Hitovke znova pritisnile in z dobro obrambo ter zanesljivim napadom osvojile štiri točke zapored.

Zadnjo tekmo v rednem delu bodo Novogoričanke odigrale v soboto, 23. februarja ob 17. uri, ko bodo v domači dvorani gostile zadnjeuvrščeno Mladost iz Zagreba.