11. 2. 2008,
11.37

Ponedeljek, 11. 2. 2008, 11.37

Žbogar še vedno med najboljšimi

Slovenski jadralec Vasilij Žbogar, ki se je uvrstil v zlati finale svetovnega prvenstva v jadralnem razredu laser, je po prvih dveh finalnih preizkušnjah s 13. in 16. mestom.

Na svetovnem prvenstvu, ki poteka pred Terrigalom v avstralskem Novem Južnem Wallesu, je po prvih dveh finalnih preizkušnjah s 13. in 16. mestom v konkurenci 53 tekmecev zdrsnil na šesto mesto. "Nisem bil posebej uspešen. Razmere so zelo spremenljive in zelo težko je bilo predvidevati naslednje korake," je dejal Vasilij Žbogar, 28 točk za Alsogarayem, za tretjim mestom pa zaostaja za vsega devet točk. Drugi slovenski predstavnik Luka Domijan je po šestih plovih kvalifikacije končal na skupnem 150. mestu (231 točk) med 157 tekmovalci, v bronasti floti pa je 39.

Vodstvo je prevzel Argentinec Julio Alsogaray.