Četrtek, 23. 10. 2008, 10.44
9 let
Tina Ugrin izpadla s Srbkinjo Jokovićevo

Slovenska reprezentanka je s Srbkinjo začela slabše in izgubila prvi niz 132:155. V naslednjih 30 lučajih sta obe tekmovalki igrali slabo, a je bila Jokovićeva uspešnejša za 4 keglje (131:127) in povedla z 2:0. Kazalo je, da je Slovenka ne more več ujeti, saj je bil zaostanek v kegljih 31. Pa se je Tina na stezi št.8 vseeno prebudila. Kegljala je zelo dobro, podrla 166 kegljev (tekmica 149), zmanjšala izid in prišla do znosnega zaostanka 14 kegljev. Ali ji bo uspel preobrat? Do čiščenja se je razlika zmanjšala na devet kegljev, pred Tino je bilo odločilnih 15 lučajev. Pet pred koncem je potrebovala eno devetko za preobrat, žal ji ni uspelo. Srbkinja je zasluženo zmagala tudi tretji niz s 142:139 in skupaj 3:1 (581:564). Tako je izpadla še zadnja Slovenka.
"V drugih 30 lučajih mi je zmanjkalo časa za zadnji met, kar me je močno pogrelo in ujezilo. Šele takrat sem začela kegljati, vendar je bilo žal prepozno. Tako splaval četvrtfinale po vodi," je še malce jezna nase pripovedovala Primorka.
Naslednji Slovenec, ki bo šel na steze, bo Mitja Gornik, ki bo kegljal z Avstrijcem Thomasom Weiskopfom, potem bomo videli še Primoža Pintariča proti Romunu Claudiu Boanti in Klemna Mahkovica z Madžarom Sandorjem Farkasom.