Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sobota,
11. 9. 2010,
8.05

Osveženo pred

9 let, 3 mesece

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Sobota, 11. 9. 2010, 8.05

9 let, 3 mesece

Telovadci in telovadke v kvalifikacije

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Z kvalifikacijami se bo v Gentu začel jesenski del svetovnega pokala v športni gimnastiki. V Belgijo je odpotovala tudi številčna slovenska ekipa, a brez Mitje Petkovška in Aljaža Pegana.

A v drugem delu sezone bo prvo mesto na lestvici svetovnega pokala na konju z ročaji skušal zadržati Sašo Bertoncelj.

V Gent so poleg Bertonclja odpotovali še Alen Dimic, Rok Klavora, Žiga Šilc in Gregor Saksida, v ženski konkurenci pa Fiona Novak, Tjaša Kysselef in Ivana Kamnikar. Po svetovnem pokalu v Gentu sledita še Ostrava in Szombathely, nato pa je na vrsti vrhunec sezone, 42. svetovno prvenstvo v Rotterdamu, ki bo od 16. do 24. oktobra.

In če bosta Petkovšek in Pegan uvodne tekme izpustila, še vedno računata, da bosta lahko nastopila na SP. Povsem brez jesenskih nastopov pa bo ostala prva dama slovenske gimnastike Adela Šajn, ki bržkone letos ne bo nič tekmovala. Poleti so ji namreč operirali poškodovano nogo in čeprav je bila po napovedih zdravnikov operacija zelo uspešna, telovadko čaka daljše okrevanje in je ta čas šele dobro začela migati v dvorani, noge pa še ne sme na polno obremenjevati.

Ne spreglejte