9. 2. 2008,
20.09

Sobota, 9. 2. 2008, 20.09

Stavbar visoko zmagal

V 16. krogu srednjeevropske lige so odbojkarji Stavabarja IGM doma s 3:0 (19, 20, 16) premagali VKP Bratislavo.

Mariborski odbojkarji so proti slovaški ekipi prikazali dobro igro in prepričljivo zmagali, kar je šele njihova tretja zmaga v tem tekmovanju. To je bil hkrati tudi neposredni dvoboj za sedmo mesto na lestvici, ki je prav s to zmago pripadlo Mariborčanom.

V vseh treh nizih so gostitelji narekovali ritem igre, medtem ko so gostje najboljše zaigrali v uvodnih minutah prvega niza. Po le nekaj minutah igre je bilo 5:0 za slovaško ekipo, v nadaljevanju pa so gostitelji vzpostavili ravnotežje na parketu, pri 15:15 ujeli goste, nato povedli z 19:16 in z zbrano igro tudi dobili niz.

V začetku drugega niza je bila igra izenačena, največ preglavic pa je mariborskim odbojkarjem povzročal visoki Joščak. Pri rezultatu 19:19 sta Horvat in Šket z nekaj uspešnimi napadi povedla mariborsko vrsto v vodstvo z 22:19, sledila sta še dva bloka Šmitrana in Mariborčani so dobili še drugi niz.

Tretji niz je bil najkrajši, trajal je le 16 minut, gostje pa so osvojili 16 točk. Razigrana mariborska vrsta je vodila od prve do zadnje točke, odločilno prednost pa si je priigrala pri vodstvu 19:12. Čeprav je trener VKP Bratislave še dvakrat vzel pol minute odmora, to ni prispevalo k boljši igri njegove ekipe, ki je doživela gladek poraz.