23. 2. 2008,
23.30

Sobota, 23. 2. 2008, 23.30

Stavbar ni bil kos Posojilnici Dob

Odbojkarji moštva Stavbar IGM so v 18. krogu srednjeevropske lige v avstrijskem Dobu proti ekipi Posojolnice izgubili.

Mariborski odbojkarji so bili tudi v povratni tekmi slabši od avstrijskega prvoligaša. Medtem ko so prvo tekmo v Mariboru izgubili tesno z 2:3, tokrat niso osvojili niti niza. Nekaj več so pokazali v prvem in drugem nizu, v tretjem pa so bili gostitelji prepričljivo boljši. V igri mariborskega moštva se je močno poznala tudi odsotnost Miša Pušnika.

Uvodni niz je minil v izenačeni igri, ves čas pa je bila rahla prednost na strani domače ekipe, ki je vodila za točko ali dve. Pri vodstvu 23:21 so gostitelji osvojili dve točki zapored, tudi po sumljivih odločitvah sodnikov, in dobili niz.

V drugem nizu je bila igra podobna. Domači odbojkarji so si do sredine niza priigrali dve točki prednosti, v nadaljevanju prednost povišali na štiri točke (21:17) in ko je kazalo, da bodo zlahka dobili še drugi niz, se jim je mariborska vrst približala na točko (21:20). V odločilnih trenutkih so bili gostitelji bolj zbrani in odločni ter povedli v nizih z 2:0.

V tretjem nizu je zbranost mariborskih odbojkarjev popustila, v njihovi igri so se začele vrstiti napake in avstrijski odbojkarji so zlahka osvajali točke. Že sredi niza so si priigrali visoko prednost in jo do konca niza in tekme še povišali.