18. 8. 2012,
13.49

Sobota, 18. 8. 2012, 13.49

Slovenci so Srbom pustili zmago v "klasiki"

Tudi tretja tekma v črnogorskem Primorju se je končala po slovenskih načrtih, naši so bili tokrat boljši od Srbov.

Za uvod smo videli odlična nastopa štafet. Slovenca Aleš Borčnik in Anže Petrič sta še stopnjevala natančnost iz prvih dveh dvobojev, spet 'potolkla' dve krogli več (vsak je zgrešil po dvakrat) in končala pri 56 točkah. Srbska naveza Skakić – Dimitrijević je s 47 točkami za eno izboljšala državni rekord. Tadej Premru je strl močan odpor tekmeca v igri v krog šele potem, ko je z dvema zadetima balinoma v četrtem obratu izenačil na 15:15 in potem v naslednjem zadel še enega za vodstvo 20:18. Jaka Kosirnik se je spet izkazal v natančnem zbijanju, tudi Aleš Borčnik, ki je dosegel vrhunski rezultat v 'brzincu', zgrešil je tri krogle, eno zaradi nepravočasne postavitve.

Med dvema klasičnima igrama je bila zanimivejša tista med Tadejem Premrujem in Milošem Milakovićem. Tadej je zaostajal z 0:4, a je 50 minut pred koncem znižal na 3:4. Potem se je rezultat gibal takole: 3:5, 3:7, Srb 'razveljavil' balina, tudi Premru, 3:9, 4:9, 6:9, 6:10 in naš reprezentant se v zadnjih petih minutah ni uspel izogniti porazu.