1. 2. 2009,
15.14

Nedelja, 1. 2. 2009, 15.14

Moičevič 30. v bavarski prestolnici

Drugi tekmovalni dan mednarodnega strelskega tekmovanja z zračnim orožjem v nemškem Münchnu je najboljšo slovensko uvrstitev dosegel Željko Moičevič (592 krogov), ki je s puško osvojil 30. mesto.

Najboljši slovenski strelec vseh časov Rajmond Debevec (587) je tekmo končal na 55. mestu.

V drugem tekmovalnem dnevu so bili doseženi izjemno visoki rezultati, tako da je bilo potrebno pri članih z zračno puško doseči za finale kar 595 krogov, pri članicah pa celo 398 krogov. Slovenski tekmovalci in tekmovalke so sicer streljali solidno, vendar odmevnejših uvrstitev niso dosegli.

Pri članicah je Zdenka Stern nekoliko izboljšala svoj rezultat iz prvega nastopa in se s 393 krogi uvrstila na 55. mesto, v mladinski konkurenci pa je bila od Slovenk najboljša mlada Nina Juvan, ki je s 392 krogi zasedla 28. mesto.

Slovenska odprava je bila v bavarski prestolnici bolj razpoložena prvi dan tekmovanja, ko je Debevec s svojim najboljšim letošnjim dosežkom (594) zasedel 13. mesto in za krog zgrešil finale osmerice. V mladinski konkurenci je Živa Dvoršak s puško nastreljala 396 krogov, z dobrim nastopom v finalu pa se je prebila s sedmega na četrto mesto. Pri mladincih s puško se je Grega Potočnik s 390 krogi uvrstil na 11. mesto.

Naša strelska reprezentanca bo v soboto, 7. februarja, nastopila še na dvoboju Hrvaška - Slovenija v Zagrebu, nato pa se bodo pričele zaključne priprave za nastop na evropskim prvenstvom z zračnim orožjem, ki bo od 19. do 22. februarja v Pragi.