24. 1. 2008,
22.52

Četrtek, 24. 1. 2008, 22.52

Lahko bi bilo tudi drugače

Odbojkarice mariborske Nove KBM Branika so v prvi tekmi osmine finala pokala Challenge v gosteh izgubile z romunsko ekipo Stiinta Bacau z 0:3.

Mariborčanke so izgubile tekmo z 0:3, toda če bi v odločilnih trenutkih uvodnega niza zaigrale bolj zbrano ter odločno in če bi imele tudi kanček sreče, bi tekma lahko imela drugačen potek. V drugem nizu so Mariborčanke prav tako igrale dobro, a so se v njihovi igri tu in tam začele pojavljati napake, v tretjem nizu pa so se le na trenutke upirale razigrani domači vrsti.

V uvodnem nizu je bila igra izredno izenačena, ekipi sta se menjavali v vodstvu, vendar si nobena ni priigrala občutnejše prednosti. Pri vodstvu 24:23 so imele Romunke prvo zaključno žogo, nato še drugo, a so jo gostje ubranile in potem imele kar trikrat možnost, da dobijo niz, pri 28:28 pa je domača vrsta osvojila odločilni točki in povedla v nizih.

Izguba niza ni bistveno vplivala na samozavest mariborske ekipe, ki je tudi v drugem nizu igrala dobro. Pri drugem tehničnem odmoru je celo vodila s 16:15. Toda po dveh, treh napakah in slabih potezah je prišlo do zasuka, gostiteljice so z dobrimi začetnimi udarci in visokim blokom dosegle nekaj točk zapored, povedle in vodstvo obdržale do konca niza. Tretji niz je minil v popolni premoči romunske ekipe. Ta je vodila od začetka do konca niza. V mariborski vrsti ni bilo več prave borbenosti in tudi motivacija je splahnela. K dobri igri gostiteljic je prispevalo tudi bučno občinstvo in poraz Nove KBM Branika je bil neizbežen.

"Čeprav je romunska ekipa zmagala 3:0, smo se prepričali, da se lahko kosamo z njo. Na povratni tekmi prihodnji teden v Mariboru se ji bomo skušali oddolžiti za poraz. Še zlasti, če bodo naša dekleta zaigrala tako kot znajo in zmorejo. Verjamem, da smo se sposobni uvrstiti v četrtfinale," je po tekmi povedal trener Mariborčank Mitja Koželj.