7 let, 12 mesecev

Četrtek, 1. 11. 2012, 22.19

Kamničani stežka, a jim je uspelo

Odbojkarji Calcita Volleyballa so se uvrstili v osmino finala pokala Cev.

Kamniški odbojkarji so z veliki težavami izločili švicarskega pokalnega zmagovalca. v St. Gallnu - Amriswil tako kot Calcit zaradi neustreznosti dvorane ne more igrati v domačem kraju, niso odigrali tekme, kot znajo, a so bili dovolj dobri vsaj v zlatem nizu, zmaga v njem jim je zagotovila napredovanje in dvoboj z znanci iz srednjeevropske lige, ekipo Posojilnice Doba, ki jo vodi njihov nekdanji trener Bogdan Kotnik.

Gostovanje v Švici je še enkrat več dokazalo, da imajo Kamničani veliko težav z igro v gosteh. Tako kot v tekmah srednjeevropske lige se tudi tokrat niso znali izogniti slabim trenutkom, črnim serijam, ki bi lahko bile usodne. A očitno imajo Švicarji podobne težave, saj so bili tudi oni v dvorani Tivoli večji del tekme na ravni, ki Kamničanom ne bi smela delati težav, v domovini pa zaigrali precej bolje.

Prva črna serija se je Slovencem dogodila že takoj po začetku. Po prvem tehničnem odmoru so bili še povsem blizu tekmecem (7:8), a po izidi 12:9 so domači dobili sedem točk zapored, tako da je bil niz odločen. Podobno je bilo v drugem nizu. Gostje so še vodili s 7:6, nato pa jih je delni izid 2:10 postavil v izgubljen položaj. V tretjem nizu je že kazalo, da so ujeli ritem, a v četrtem je bilo vse po starem. Na srečo pa so bili pravi, ko je bilo to najbolj potrebno, tako da so se po več kot dveh urah boja veselili ponovitvi lanskega dosežka, ko so se ravno tako uvrstili v osmino finala.