1. 10. 2010,
21.43

Petek, 1. 10. 2010, 21.43

Jure Kozjek evropski podprvak

Slovenija je na evropskem prvenstvu bogatejša za srebrno kolajno. Osvojil jo je Jure Kozjek v klasični igri, saj je izgubil v finalu s Hrvatom Gianfrancom Santorom z 8:9.

Finale je bil zanimiv in izenačen do konca. Hrvat je povedel z 2:0, Jure se je v drugem obratu reševal z zadetim balinom. Po tridesetih minutah je bilo 2:2, pri 4:3 za našega reprezentanta se je z zadetim balinom reševal Santoro. Kasneje je prišlo do izenačenja na 4:4 in 5:5. Natanko petnajst minut pred koncem se je tehtnica nagnila na stran hrvaškega reprezentanta, ko je povedel z dvema točkama razlike s 7:5.

Začele so se tiste dramatične minute finala, ko je obema še močneje bilo srce. Jure se je spet zbral, zmanjšal na 6:7 in "prevrnil" izid v svojo korist z 8:7. Medtem je iztekel igralni čas. Kozjek je imel zadnjo kroglo, Santoro je ostal brez, vendar s "puntom". Naš igralec bi moral zadeti njegovo kroglo za končno zmago, ni mu uspelo, zadel je svojo (!) in prišlo je do izenačenja. V dodatni menjavi igrišča so izkušnje naredile svoje, na koncu se je prekaljeni Hrvat veselil naslova evropskega prvaka z zmago z 9:8.

"Škoda! Nimam kaj drugega reči po skoraj dobljeni finalni tekmi," je lahko v trenutkih razočaranja dodal Jure, čeprav se bo kmalu zavedal, da je kot debitant na velikih tekmovanjih dosegel velik uspeh. Naši balinarji imajo za zdaj v žepu srebro ter dva brona, jutri bodo nove priložnosti v finalu natančnega zbijanja (Davor Janžič) ter med dvojicami (Janžič – Tonejc).