13.26

8 let, 5 mesecev

Torek, 28. 5. 2013, 13.26

Dvoršakova brez vidnega uspeha v kraljevski disciplini

Živa Dvoršak je na tekmi svetovnega pokala v Münchnu z malokalibrsko puško v trojnem položaju zasedla 60. mesto, potem ko je zadela 571 krogov.

Zmagala je Čehinja Adela Sykorova (456,2/587), potem ko je bila v finalu po dodatnem razstreljevanju - obe sta zadeli po 456,2 kroga - boljša od Kitajke Hong Ma (456,2/586), tretje mesto pa je osvojila Francozinja Laurence Brize (446,8/587).

Dvoršakova, nosilka bronastega odličja z letošnjega evropskega prvenstva z zračnim orožjem v danskem Odenseju, na današnji preizkušnji v kraljevski strelski disciplini ni ponovila sobotnega dosežka, ko je na olimpijskem strelišču v bavarski prestolnici z zračno puško zasedla sijajno deseto mesto, potem ko sta jo do nastopa v velikem finalu ločila le 0,2 kroga.

Danes bosta nastopila tudi Peter Tkalec in Blaž Kunšek, v sredo pa še Petra Dobravec in Majda Raušl (vsi zračna pištola) ter Rajmond Debevec, Željko Moičević in Robi Markoja (vsi malokalibrska puška trojni položaj).

Debevec je na ponedeljkovi tekmi z malokalibrsko puško leže zasedel odlično tretje mesto.