7 let, 12 mesecev

Nova KBM Branik

Četrtek, 22. 12. 2011, 21.28

Dunajčanke so se maščevale

Odbojkarice Nove KBM Branika so v 17. krogu srednjeevropske lige v gosteh izgubile proti VSV Postu Schwechatu z 0:3 (-17, -14, -22).

Mariborske odbojkarice, ki so pred dobrim mesecem dni v Lukni ekipi Posta prizadejali edini poraz v dosedanjem prvenstvu, so se na povratni tekmi morale sprijazniti s porazom. Slovenske prvakinje so proti mednarodni igralski zasedbi Posta - v ekipi igrajo odbojkarice iz ZDA, Nemčije, Slovaške, Rusije, BiH, Nizozemske in Avstrije - zaigrale brez trenutno najboljše napadalke Sarah Marie Ammerman, kar se je v njihovi igri zelo poznalo.

V uvodnem nizu je bila igra nekaj časa izenačena (8:8), v nadaljevanju pa so si gostiteljice z uspešnimi napadi priigrale nekaj točk prednosti. Mariborska ekipa je bila tudi v nadaljevanju neučinkovita v napadu, poleg tega pa je šepal tudi sprejem, tako da je domača vrsta je brez težav osvojila niz.

Začetek drugega niza je mineval v premoči mariborskih odbojkaric, ki so povedle z 8:4, toda v nadaljevanju se je ekipa Posta razigrala in uspel ji je zasuk (9:8). Mariborčanke so se nekaj časa še upirale, toda sledila je nova serija domače ekipe, ki je odlično igrala predvsem v napadu. Gostje, pri katerih je šepal blok, so izgubile še drugi niz.

Najbolj izenačena igra je bila v tretjem nizu. Ekipi sta se menjavali v vodstvu, odločilno prednost pa si je domača vrsta priigrala pri vodstvu 17:15. Kajti vsi poskusi Mariborčank, da bi dosegle preobrat, so bili ob zanesljivi igri tekmic v polju in čvrsti v bloku neuspešni, tako da je ekipa Posta zasluženo zmagala.