21. 5. 2008,
15.17

Sreda, 21. 5. 2008, 15.17

Debevec za las ob stopničke

Zadnji dan strelskega svetovnega pokala v Münchnu je z malokalibrsko puško puško trojni položaj zmagal olimpijski prvak iz Aten, Kitajec Zhanbo Jia. Rajmond Debevec je zasedel četrto mesto.

Kljub temu, da je že po tradiciji v bavarski prestolnici v tem obdobju hladno vreme in se je temperatura spustila pod deset stopinj Celzija, so bili doseženi zelo visoki rezultati. Poleg Debevca, olimpijskega zmagovalca iz leta 2000 v kraljevskem strelskem položaju, sta se druga dva slovenska tekmovalca prebila prek kvalifikacij na glavno tekmovanje: Robi Markoja se je s 1164 krogi uvrstil na 21. mesto, Željko Moičevič pa s 1138 krogi na 71. mesto.

V streljanju z zračno pištolo je Majda Raušl s 377 krogov osvojila 41. mesto, zmagala pa je Kitajska Wenjun Guo.

Slovenska strelca z zračno pištola sta se uvrstila v drugo polovico nastopajočih. Andrej Brunšek je osvojil 83. (564), Boštjan Simonič pa 88. mesto (562).

Kitajska strelska reprezentanca, ki se na olimpijskih igrah v Pekingu spogleduje s številnimi kolajnami, je na evropsko turnejo svetovnih pokalov prišla zelo pripravljena in z velikim številom trenerjev ter spremstva, ki budno spremljajo svoje tekmovalce in konkurenco.

Strelska karavana se seli v Milano, kjer bo od 22. do 30. maja na sporedu zadnja tekma za svetovni pokal.