15.47

7 let, 12 mesecev

Sobota, 1. 12. 2012, 15.47

Borcem šest kolajn na EP v Bukarešti

Slovenski borci v kickboksu so na evropskem prvenstvu v Bukarešti osvojili šest kolajn.

Dejan Vajs je osvojil naslov evropskega prvaka v kick lightu v kategoriji do 89 kilogramov. Poleg njega je v tej disciplini bronasto medaljo osvojila Isabela Kovačič (do 60 kg). Gregor Stračanek (do 71 kg) je bil bronast v disciplini full contact.

V point fightingu sta prav tako brona osvojila Tilen Zajc (do 74 kg) in Primož Bračič (do 94 kg), medtem ko je zadnji dan lepemu ekipnemu uspehu še eno bronasto medaljo dodal Slavko Majkić v glasbenih formah mehki stil z orožjem.

"Z izjemnimi nastopi in šestimi medaljami naših tekmovalcev smo zastavljene cilje presegli in smo lahko izjemno ponosni, saj smo letos skupno osvojili kar 11 kolajn in nas ta dosežek uvršča med najuspešnejše reprezentance," je po tekmovanju povedal selektor reprezentance Bojan Korošec.

Zajc in Stračanek sta si z uvrstitvijo na stopničke priborila tudi nastop na 2. Sport Accord Combat Games naslednje leto v St. Peterburgu.