12. 11. 2008,
8.57

Sreda, 12. 11. 2008, 8.57

Boksar Urbanc ni izkoristil priložnosti

Slovenski amaterski boksar Rok Urbanc je moral na EP v Liverpoolu že v prvi borbi priznati premoč nasprotniku. V četrtfinalu supertežke kategorije (nad 91 kg) ga je s 5:2 premagal Memnun Hadžić (BiH).

Urbanc je imel na 37. prvenstvu stare celine odlično priložnost, da se prebije med dobitnike kolajn. Po žrebu, v katerem je sodelovalo le 13 boksarjev, je bil namreč v prvem krogu prost, s čimer se je neposredno uvrstil v četrtfinale, ob vsaj eni dobljeni borbi pa bi bil tako že v igri za kolajno.

Žal se je Hadžić iz Bosne in Hercegovine izkazal za bolj izkušenega tekmovalca in proti 21-letnemu Slovencu prepričljivo slavil.

Tudi prvi slovenski predstavnik, Borut Slapnik je boksal že v petek, ni imel sreče in je obtičal v prvem krogu. S 7:3 ga je v dvoboju težke kategorije ugnal Ukrajinec Denis Pojcika. V Liverpool bi moral odpotovati tudi najboljši slovenski boksar Robert Kramberger v poltežki kategoriji (do 81 kg), vendar je zaradi službenih obveznosti prvenstvo izpustil. Konec meseca čaka boksarje še vojaško svetovno prvenstvo.