14.32

7 let, 12 mesecev

Sobota, 1. 6. 2013, 14.32

V kvalifikacijah Pedrosa pred Lorenzom, Marquez šesti

Nedeljsko dirko za VN Italije v Mugellu, peto preizkušnjo letošnjega svetovnega prvenstva, bo v kraljevskem razredu motoGP z najboljšega štartnega mesta začel Španec Dani Pedrosa.

Vodilni dirkač prvenstva je suvereno opravil tudi s kvalifikacijami VN Italije. Hondinemu pilotu (1:47,157) je najbližje prišel njegov rojak Jorge Lorenzo (Yamaha), ki je zaostal 0,069 sekunde, tretji je bil Italijan Andrea Dovozioso (Ducati) in četrti Britanec Cal Crutchlow (Yamaha). Marc Marquez, ki je na drugem prostem treningu grdo padel, je očitno pripravljen za dirkanje, kvalifikacije je končal na 6. mestu, tik pred Valentinom Rossijem.

V razredu moto2 je najboljši štartni položaj osvojil Britanec Scott Redding (Kalex), pred Japoncem Takaakijem Nakagamijem (Kalex), Nemcem Marcelom Schrotterjem (Kalex) in Francozom Johannom Zarcom (Suter).

V najšibkejšem razredu moto3 so si dirkači že razdelili štartna mesta, najboljše izhodišče za nedeljsko dirko pa si je privozil Nemec Jonas Folger (KTM). V kvalifikacijah je bil za vsega 0,066 sekunde hitrejši od Španca Mavericka Vinalesa (KTM), sicer vodilnega dirkača prvenstva.