Ponedeljek, 22. 8. 2011, 7.39
9 let, 3 mesece
Ogier kot Senna, Loeb kot Prost?

Ogier proti Loebu brez popuščanja
Se še spomnite legendarnih dvobojev Alaina Prosta in Ayrtona Senne, ko sta konec osemdesetih vozila za ekipo McLarna? Senna je kot mladenič prišel v ekipo in neposredno izzval prvaka Prosta. Kasneje sta se dvakrat namerno izrinila s proge. Enak položaj postaja danes vse bolj izrazit pri ekipi Citroena v svetovnem reli prvenstvu. Sebastien Loeb je z francoskim moštvom podaljšal pogodbo še za dve leti, tam pa ga čaka krvi željan, brezkompromisen in izredno ambiciozen mladenič Sebastien Ogier. Z zmago v Nemčiji je štiri relije pred koncem sezone zaostanek za Loebom zmanjšal na 25 točk. Letos se mu najbrž ne bo izšlo, kaj pa prihodnje leto?
Loeb je s podpisom pogodbe dobil podporo ekipe
Tudi v Nemčiji je bil odnos med obema Francoma zelo napet. Zdi se, da je Loeb s podpisom pogodbe spet dobil naklonjenost vodje ekipe Olivierja Quesnela. Ta je letos raje potegnil na Ogierjevo stran, v Nemčiji pa je konec prvega dne, ko sta imela ob dve minuti naskoka pred tekmeci, zahteval umiritev ritma. Spredaj naj bi ostal Loeb, saj Quesnel vendarle ni hotel tvegati katastrofe, medsebojnega obračuna in izgube dvojne zmage. Quesnel je zapovedal klasične moštvene ukaze.
Ogier res preveč govori?
Toda drugi dan Ogier ni popuščal. Še naprej je zmanjševal prednost Loeba, ki v cilju hitrostnih preizkušenj ni skrival nezadovoljstva. Kar neposredno je okrcal Ogierja, ki naj ne bi upošteval moštvene taktike. Odločitev je padla na zadnji hitrostni preizkušnji drugega dne, ko je Loeb prebil gumo in prepustil vodstvo Ogierju. "Očitno je v reliju še nekaj pravice," se je škodoželjno namuznil Ogier, Loeb pa je na to le pripomnil, da je njegov moštveni kolega še mlad in da pogosto preveč govori. Tudi Ogierjev sovoznik Julien Ingrassia je priznal, da je njegov dirkač izbral napačne besede.
Mini že hiter, ali so le tekmeci tako slabi?
Quesnel ima trenutno torej več opraviti z odnosi med svojima dirkačema kot pa s tekmeci. Moštvo Minija je z Danijem Sordom v Nemčiji vozilo odlično, nagrada pa je bilo končno tretje mesto. Na mestu je vprašanje, ali je mini WRC res že tako hiter, ali pa so tekmeci tako nekonkurenčni. Relativni zaostanek minijev za citroeni namreč ostaja enak, to je med pol sekunde do sekunde na kilometer hitrostne preizkušnje. Sta pa dala minija lekcijo tovarniški ekipi Forda, ki je v Nemčiji zabeležila enega najslabših nastopov v zadnjih sezonah.
Ford le s posameznimi prebliski
Zdi se neverjetno, da je Fordova ekipa spet naredila napako v ključnem trenutku relija. Na drugi hitrostni preizkušnji sta imela njihova dirkača Hirvonen in Latvala na dirkalniku napačne gume. Fordovci so tvegali vse in tudi vse izgubili. Za nameček se je fiesta WRC, v primerjavi s citroenom DS3 WRC, spet izkazala kot tehnično manj zanesljiv dirkalnik. Latvala je sicer dobil tri hitrostne preizkušnje, toda posamični uspehi zaradi nestabilnosti moštva le slab obliž na rane prvega asfaltnega relija sezone.