Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Gregor Pavšič

Ponedeljek,
24. 3. 2014,
13.14

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 24. 3. 2014, 13.14

9 let, 2 meseca

Na reli Lavanttal manj kot 20 Slovencev, od tega le en štirikolesno gnani dirkalnik

Gregor Pavšič

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Državno prvenstvo v reliju se začne čez dva tedna v Avstriji. Na reliju Lavanttal v boj za točke slovenskega DP manj kot dvajset posadk, od tega le ena s štirikolesno gnanim dirkalnikom.

Lani na štartu uvodnega relija še 28 posadk

Čeprav je letos v koledarju državnega prvenstva med sedmimi razpisanimi reliji kar pet domačih, gospodarska in športna kriza davek očitno jemlje tudi med tekmovalci. Seznam nastopajočih na uvodnem zahtevnem reliju sezone v Avstriji (reli Lavanttal, 11. in 12. april) sicer še ne napoveduje tudi trenda na domačih relijih, a manj kot dvajset prijavljenih posadk je zagotovo skrb vzbujajoč podatek. Še lani se je relija Lavanttal v konkurenci državnega prvenstva udeležilo 28 posadk, povprečno število posadk na relijih DP se je pozneje povzpelo na 36.

Prvi favorit Humar, v slovenski konkurenci le en štirikolesno gnani dirkalnik

Prvi favorit za naslov državnega prvaka bo Aleks Humar (renault clio R3), saj je na uvodni reli med štirikolesno gnanimi avtomobili prijavljen le eden s štirikolesnim pogon. Mitsubishija lancerja EVO9 bo vozila Asja Zupanc, ki se je skupaj s Humarjem udeležila že relija Rebenland za pokal Mitropa.

Poleg Humarja in Zupančeve so (za zdaj) prijavljeni še Rok Turk (peugeot 208 R2), Alan Pajk (peugeot 208 R2), Aleš Zrinski (BMW M3), Tim Novak (škoda fabia R2), Grega Premrl (citroen DS3 R3T), Andrej Velkavrh (VW polo), Martin Mlinar (MG ZR 105), Jan Mrak (MG ZR 105), Klemen Popit (citroen C2-R2), Matej Požar (VW polo), Jure Jereb (VW polo), Franci Božič (fiat panda), Matjaž Mihevc (škoda fabia), Robert Markič (peugeot 106), Simon Mlinar (zastava yugo) in Tilen Holynski (fiat seicento).

Tudi med našteto devetnajsterico vsi še nimajo potrjenega nastopa. Premrl je možnosti za nastop, ki so odvisne od dokončanja novega DS3-ja, ocenil na 50 odstotkov. Konkurenci se bo morda pridružil tudi hrvaški dirkač Vilijam Prodan z renault cliom R3.

Ne spreglejte