20.26

8 let, 3 mesece

Nedelja, 24. 6. 2012, 20.26

Janik zmagovalec na Gorjancih

Čeh Vaclav Janik (Lola B02) je zmagovalec gorsko-hitrostne dirke Gorjanci 2012. Na drugi letošnji preizkušnji DP je drugo mesto osvojil domačin Marjan Smrdelj (Lola F3000).

Marjan Smrdelj (Lola F3000) je zaostal dobrih osem sekund, tretji je bil še en Čeh Dan Michl (Opel Michl). Prva trojica se je izoblikovala že po prvi od treh voženj, le da je bil takrat za Janikom na drugem mestu še Michl. Smrdelj pa je nato z boljšima drugo in tretjo vožnjo napredoval na skupno drugo mesto, na koncu je imel pred tretjeuvrščenim dve sekundi in pol naskoka. Pod stopničkami so ostali še Čeh Lubor Novy (Dallara), Madžar Lazslo Szasz (Dallara WL3) in Čeh Jiri Svoboda (Radical).

Lanski evropski prvak v gorsko-hitrostnih dirkah Aleš Prek (Porsche 997 GT3) je bil kot drugi najboljši Slovenec skupno osmi, za Bolgarom Nikolajem Zlatkovom (Audi Quattro S1) pa drugi dirkač, ki ni nastopil s formulami. V deseterici skupnega seštevka sta končala še dva domača tekmovalca, Sašo Horvat (Mitsubishi EVO IX) in Slavko Zorman (Renault Clio Williams).

Na startu tradicionalne dirke, ki so jo po dveh prekinitvah spet oživili leta 2010, je bilo tokrat 57 voznikov. Gledalci so ob hitrih vožnjah videli tudi nesrečo Italijana Marietta Nalona, ki je ob trčenju v zaščitno ogrado precej poškodoval svojo formulo, a na srečo izstopil nepoškodovan.