Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
26. 10. 2009,
9.46

Osveženo pred

8 let, 10 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 26. 10. 2009, 9.46

8 let, 10 mesecev

Ford uspešno testiral Fiesto S2000

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Dirkalnik, ki ga bo Ford uporabil za osnovo v WRC tekmovanju v sezoni 2011 - Fiesta S2000, je končal svoj prvo fazo hitrostnih testov, potem ko so z njim odpeljali 1200 km na makadamski podlagi.

Najprej je Ford preizkusil vse sisteme Fieste na asfaltni podlagi blizu sedeža M-Sporta, ki v svetovnem reli prvenstvu pelje projekt tovarniškega Forda, nato pa sta dirkaško 'zverino' na makadamu v Greystoke Forestu stestirala šef M-Sporta Malcolm in njegov sin Matthew. Wilson st. je prvo izkušnjo s Fiesto opisal takole: ''Vsakič, ko se usedem v dirkalnik, je hitrejši. Občutki so neverjetni. Mislim, da ima velik potencial in zabavno ga je voziti.''

Dva dirkalnika za teste

M-Sport je skonstruiral dve testni Fiesti S2000, da bo tako lahko razvojna ekipa, na čelu s tehničnim direktorjem Christianom Loriauxom, peljala dva testa istočasno. Enega izmed dirkalnikov bodo še ta mesec preizkušali v belgijskem Lommelu. Razvojni program se bo nato nadaljeval v Španiji, kjer bodo Fiesto testirali tako na makadamu kot tudi na asfaltu. ''Zelo sem navdušen nad prvo fazo testiranj. 1200 km smo naredili na makadamu v pičlih štirih dnevih. 300 km na dan za povsem nov avto je zelo dobro. Za nameček nismo imeli prav nobenih velikih problemov. Upam, da se bo v takšnem stilu nadaljevala tudi naslednja faza testiranj,'' je povedal Loriaux.

Ne spreglejte