6 let, 7 mesecev

Mitja Krevs Maruša Mišmaš

Četrtek, 6. 3. 2014, 22.22

Tomićeva z 8,07 v polfinale, državni rekord Krevsa, konec za Mišmaševo

Marina Tomić je prvi dan dvoranskega svetovnega prvenstva v Sopotu odlično nastopila v kvalifikacijah teka na 60 metrov z ovirami in se prebila v polfinale. Mitja Krevs je postavil državni rekord.

Marina Tomić se je s časom 8,07 povsem približala osebnemu rekordu, ki ga je postavila v začetku februarja (8,05). V četrtem predteku je bila tretja in se prepričljivo uvrstila v sobotni polfinale, ki bo na sporedu ob 18.10. Pričakovano sta jo prehiteli Britanka Tiffany Porter (7,95) in Nemka Nadine Hildebrand (7,98), ki sta v ožjem krogu favoritk za medalje. Najboljši čas predtekov je postavila Avstralka Sally Pearson, ki je s časom 7,79 izenačila najboljši izid sezone na svetu.

Že v dopoldanskem delu je v teku na 1500 metrov uspešno nastopil Mitja Krevs. V drugi skupini je osvojil sedmo mesto, kar ni bilo dovolj za finale, a je s časom 3:43,22 postavil nov državni rekord, prvenstvo pa končal na 14. mestu.

Kot zadnja se je predstavila še Maruša Mišmaš, ki je nastopila v predteku na 1500 metrov, a je bila njena skupina najpočasnejša, tako da je mlada tekačica tekla 4:18,92, kar je precej počasneje od njenega osebnega rekorda. V svoji skupini je bila peta, prvenstvo pa je končala na 18. mestu.

Prvi dan sta bili na sporedu tudi prvi končni odločitvi. Dekleta so opravila z vsemi disciplinami peteroboja, zlato medaljo pa je nekoliko presenetljivo osvojila Nadine Broersen, ki je zbrala 4830 točk, kar je najboljši izid sezone na svetu.

V moškem suvanju krogle je Američan Ryan Whiting ubranil naslov iz Istanbula. Kroglo je sunil 22,05 metra in se veselil drugega zlata na svoranskih svetovnih prvenstvih. Srebro je osvojil dvakratni svetovni prvak na prostem, Nemec David Storl (21,79 m), bron pa Novozelandec Tomas Walsh (21,26 m).