Nedelja, 18. 4. 2021, 17.47

3 leta

Slovensko atletsko prvenstvo v dolgih tekmih

Mitja Krevs najhitrejši na 10.000 m

Mitja Krevs | Mitja Krevs je za več kot 15 sekund ugnal drugouvrščenega Jana Brešana. | Foto Žiga Zupan/Sportida

Mitja Krevs je za več kot 15 sekund ugnal drugouvrščenega Jana Brešana.

Mitja Krevs (Štajerska) je zmagal na slovenskem atletskem prvenstvu v dolgih tekih. Na stadionu v Šentjurju je na 10.000 m s 30:14,00 za več kot 15 sekund ugnal Jana Brešana (30:29,75), tretji je bil drugi član Kladivarja Matija Rizmal (30:36,06).

Krevs iz Mirne Peči se je na svojem četrtem maratonu 11. aprila v Sieni z 2:16:36 povzpel na šesto mesto večne slovenske lestvice na 42 km, na drugo pa Primož Kobe (2:13:36). Slednji je bil tudi tokrat na startni listi, a ni prišel do cilja, ki ga je prečkalo 18 tekačev, trije pa so odstopili.

V članski konkurenci atletinj sta nastopili le dve tekmovalki, Anja Fink (AADS, 36:20,47) je bila v cilju pred Nives Skube (OLK, 39:54,48).