Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Četrtek,
11. 4. 2013,
17.30

Osveženo pred

3 leta

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Janez Aljančič

Četrtek, 11. 4. 2013, 17.30

3 leta

Se bo po obisku vplivneža v slovenski atletiki kaj spremenilo?

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
V Sloveniji se te dni mudi eden izmed najbolj vplivnih mož evropske atletike, predsednik Evropske atletske zveze (EA).

Hans Wirtz, prvi mož evropske krovne organizacije, je imel v času dvodnevnega obiska Slovenije kar nekaj obveznosti. Med drugim je skupaj z vodstvom Atletske zveze Slovenije (AZS) obiskal vodstvo ljubljanske občine in ministrstva za šport. Tema je bilo predvsem izboljšanje infrastrukture za atletiko. Znano je, da ta v Sloveniji kljub številnim uspehom, ki jih je prinesel ta zelo priljubljeni šport, niso najboljši. V zadnjih letih se stanje ne izboljšuje, prej nasprotno, kar je poudaril tudi predsednik EA, ki je v četrtek sodeloval na novinarski konferenci. "Slovenija je z EA vselej dobro sodelovala, že od nekdaj smo tesen partner. Slovenija ima tudi veliko uspehov v atletiki, a žal infrastruktura slovenske atletike peša. V zadnjih letih se je celo znižala. Srečal sem se s predstavniki vlade ter dobil zelo pozitivne signale za razvoj atletike v Sloveniji, kar se tiče objektov. Sedaj imate med drugim dvoranska prvenstva na tujem, ker nimate pokrite krožne dvorane. V takih pogojih je težko motivirati atlete. Ni namreč mogoče napredovati ali zdržati visoke ravni mednarodnih dosežkov športnikov, če ni ustreznih pogojev za vadbo in nastope. Veseli me, da sem dobil vtis, da se bo tudi v tem pogledu stanje v Sloveniji izboljšalo," je povedal Wirtz, ki se torej tako kot vsi, ki imajo radi slovensko atletiko, nadeja, da se bodo stvari v prihodnosti spremenile na bolje.

Osredotočiti so se morali le na krose

Z novinarji je nekaj besed spregovoril tudi Janez Aljančič, častni član EA in član upravnega odbora AZS, ki je opozoril, da v Slovenji v zadnjem obdobju ni mogoče pripraviti velikih tekem. "Pri tem smo bili zelo aktivni v preteklih desetletjih. Sedaj smo se morali osredotočiti le na kros, ker ostali objekti nimajo ustreznih mednarodnih certifikatov. Zato je bil zelo pomemben obisk Wirtza in vodstva AZS pri ljubljanskem županu Jankoviću in na ministrstvu, pristojnem za šport," je pojasnil Aljančič, ki ima velik vpliv v slovenski in tudi evropski atletiki.

Slovenija med finalistoma za kongres

AZS kandidira za kongres EA leta 2015. "Smo že med dvema finalistoma, na kongresu EA v Skopju pa bomo ta teden ponovno predstavili kandidaturo Bleda," je o tem projektu dejal Gregor Benčina, novi predsednik Atletske zveze Slovenije. "Vesel sem, da je predsednik EA že v začetku mojega mandata prišel v Slovenjo in smo mu lahko predstavili cilje za nadaljnji razvoj slovenske atletike. Predstavili smo ključne cilje v vrhunski atletiki in množični rekreaciji ter mladinsko in otroško atletiko. Ugotovili smo, da je podoben razvoj zastavljen tudi v okviru EA, saj je pomembno povezovanje vrhunske in množične atletike. Prek 100.000 ljudi se ukvarja s tekom, sami pa si želimo, da bi to število še povečali in da bi bili naši vrhunski atleti in atletinje vsaj podobno uspešni, kot so bili v zadnjem obdobju," je še povedal človek, ki je na čelu AZS nasledil zelo uspešnega Petra Kukovico, ki je v slovenski atletiki pustil globok pečat.

Ne spreglejte